Цілодобово

 (097) 570-75-75

Директор

(067) 555-75-75

з 1998 р.

Сьогодні, в рамках статей нашого блогу, ми хочемо розповісти про історію свята Пасхи

 

На третій день після смерті Ісуса, в ніч з суботи на неділю землею прокотився сильний землетрус. На сході сонця після нього, з небес спустився ангел. Від його появи остовпіли вартові. Він відсунув величезний камінь, що загороджував прохід у печеру (гробницю), де був похований Ісус. В цей час до гробниці прийшло декілька жінок, які мали намастити пахощами тіло господнє. Вони побачили, що камінь відсунутий і зайшли всередину. Але на їхні велике здивування вони не знайшли тіла Ісуса, і стривожені поквапилися до виходу. Та не встигли вони покинути гробницю, як навперейми їм з’явилися два чоловіки, одягнені в сліпучі одежі. Мироносиці схилили голови, налякані цим дійством. Вісники ж промовили до них: «Чого ви шукаєте Живого поміж мертвими? Нема його тут, бо воскрес!». А вже першого дня після чуда Воскресіння Ісус з’явився перед Марією Магдаленою і промовив «Радійте». Пізніше він явився двом своїм учням, і розділив з ними вечерю, розломивши і подавши їм хліб. Так вони пізнали Ісуса і розповіли це іншим учням. Згодом він явився всім учням, і переконав їх у своєму воскресінні остаточно.

 

Свято воскресіння  в Україні святкують у неділю. Це одне з найвизначніших і найрадісніших свят у християнському календарі, що символізує воскресіння через віру і вічне життя. За багатовікову історію свято обросло народними звичаями, що доповнили церковні обряди. Чи не найвідомішим звичаєм є освячення (благословення) їжі на Великдень. Світле свято Пасхи співпадає з закінченням посту, постуючим дозволено вживати у їжу духовні та земні дари. Посвяту проводять після богослужіння (літургії) у церкві.

 

Традиція освячення писанок-крашанок йде з того часу, як Марія Магдалина подарувала крашанку вельможі Тиверію зі словами «Христос Воскрес!». З того часу це стало звичаєм на Пасху. Червоний колір є прямим символом воскресіння нас усіх через кров Ісуса Христа, а знімаючи шкарлупу ми символічно «скидаємо» старе і даємо життя новому.

 

Свято Пасхи у 2017 році припадає на 16 квітня – в один день у християн східного і західного обряду. Похоронний дім «Memento Mori», що надає ритуальні послуги у Хмельницькому і області, бажає вам світлого і радісного святкування величної Пасхи. Христос Воскрес!

 

 

Всі права захищені © «Memento mori»                                         Разработка сайту —Студія інтернет-реклами Websitekm